• AČRA MK
  • /
  • RRTV: Na konferenci „Mediální reflexe“ na zámku Zbiroh nikdo neusnul!
Zveřejněno: 3.10.2018

Na zbirožském zámku přivítal minulý týden předseda RRTV Ivan Krejčí zástupce MK ČR, ČTÚ, APSV, Českých Radiokomunikací, Českého rozhlasu, České televize, ATO a dalších společností na konferenci, na které se diskutovalo nad současnými horkými mediálními tématy. 

Zajímavý byl panel profesora Jana Jiráka (FSV UK) a Jakuba Železného (Česká televize) na téma „Mediální gramotnost“. Hovořilo se nejen o nových přístupech při kapitalizaci mediálních platforem, ale panelisté se dotkli i problematiky etiky, morálky i práva.

V bloku věnovaném digitalizaci se hosté určitě nenudili. Prezident APSV Michel Fleischmann obvinil g.ř. Českého rozhlasu Reného Zavorala ze lží.  Ten však bohužel nemohl na Fleischmannovy výpady reagovat, protože se na poslední chvíli musel z účasti v panelu omluvit.  Ostrá diskuze tak pokračovala střídavě se zástupci ČRo Karlem Zýkou a Jiřím Hošnou.

Všichni se potom uklidnili na procházce po zámeckém nádvoří a při skleničce dobrého vína…

Pořadatelem konference byla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. RRTV je stálým partnerem konference DIGIMEDIA, kterou pořádá již čtrnáct let AČRA MK.článek RRTV ke konferenci Mediální reflexe 2018, zámek Zbiroh

Program ... stáhnout PDF


Prezentace hostů: 

František Čunderlík (RRTV) ... stáhnout PDF

Jan Jirák (FSV UK) ... stáhnout PDF

Jiří Hadaš (RRTV) ... stáhnout PDF

Kateřina Křivánková (Zvol si info) ... stáhnout PDF

Michal Kormaňák (IPSOS) ... stáhnout PDF

Milan Bouška (MK ČR) ... stáhnout PDF

Karel Zýka (ČRo) ... stáhnout PDF

Zpět